Cannabis edibles
Mezi nejoblíbenější konopné poživatiny, pokrmy či prostě jen jídla (anglicky edibles) patřily po dlouhá desetiletí pečené sladkosti jako koláčky či sušenky (brownies), dnes se ale zejména ve státech, kde je konopí legální, setkáváme s desítkami různých druhů konopných pokrmů od slaných tyček přes gumové medvídky až po čokolády.
Oproti konopí, které se kouří, poživatiny obvykle obsahují větší koncentrace účinných látek a začínají působit později. Konopné poživatiny se využívají jak pro lékařské, tak pro rekreační účely. Všechny legální prodejny a konopné „lékárny“ musejí uvádět podrobné informace o svých jedlých produktech a jejich složení.
Určení správné dávky je záludné
Při užívání konopí v potravinách může být poměrně obtížné určit tu „ideální“ dávku. Konopí v jídle (i při jiných způsobech podání) působí na každého jinak a je nutno počítat s delší dobou, než účinky takzvaně nastoupí, takže určení množství, které by bylo „tak akorát, bývá metodou „pokus a omyl“. Doba působení a jeho intenzita a působení se u každého liší v závislosti na mnoha činitelích, jako je metabolismus, předchozí zkušenosti, tolerance a tak dále. Každopádně platí jedno základní pravidlo – po požití vždy vyčkejte minimálně dvě hodiny, než přistoupíte k eventuálnímu zvýšení dávky. Dnes a denně se totiž stává, že si lidé myslí, jak malou dávku si dali, po hodině si přidají a pak skončí na celý den v nepříjemném rauši.
Jaký je požitek z konopí v jídle?
„Poživatiny“ se stávají oblíbenou alternativou ke kouření a pro rostoucí množství lidí, kteří nejsou schopni snášet kouř nebo ze zásady nekouří, je přijímání konopí v potravě lepší způsob, jak si užít své oblíbené zábavy či léčby. Mnozí také říkají, že trávení konopí v potravě poskytuje klidnější a uvolněnější stavy než kouření, i když předvídat účinky „poživatin“ dopředu je velmi, velmi ošidné.
Related terms